Indem la rugaciune , “Noua ne pasa de Biserica Noastra “

Ortodocsi crestini din diaspora, indiferent de jurisdictia ecclesiastica din care fac parte , membrii ai Patriarhiei Romane sau nu ,suntem chemati cu totii avand datoria morala de a sustine si a se ruga pentru Parintele Patriarh Daniel al Romaniei.  Deasemena noi credem ca, Biserica Ortodoxa Romana este liantul unitatii si integritatii romanesti. Biseria a fost si va ramane puntul de legatura a unitatii nationale.  In decursul istoric al neamului , biserica a avut un rol important in dezvlotarea natiunii romanesti , culturii si credintei stramosesti a neamului roman . Atacurile din ultima vreme adresate Parintelui Patriarh Daniel , precum si Bisericii Ortodoxe , sunt manevrate  si rau intentionate, tocmai pentru a provoca destabilizare nationala a unui popor aflat intr-un declin social mai ales acum dupa tragicul eveniment de la clubul Colectiv in care si-au pierdut viata si sunt ranaiti atatia tineri  . Campania noastra “Noua ne pasa de Biserica Noastra” , este alaturi prin rugaciune de parintele Patriarh Daniel, alaturi de poporul roman care are nevoie de unitate nationala, pace si intelegere. Mitropolia noastra cheamă pe toti crestinii  la rugăciune pentru pace şi unitate in Romania , deoarece rugăciunea este izvor viu de lumină şi înțelepciune .

Biroul de presa al Mitropoliei de Aquileia

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: